г.  иев, ул. ћакеевска€, 10ј
“елефоны:
 иевстар: +380(98)840-2122
ћ“—: +380(99)725-5683
Life: +380(63)922-5058
ћы в соцсет€х: Facebook ¬ онтакте Google+
«аписатьс€ на приЄм

лечение кариеса

ƒанько Ћ.ё. 24 »юл€ 2014 –еставрационна€ стоматологи€

karies.jpg

Ѕезперечно, найрозповсюджен≥шим захворюванн€мотовоњ порожнини, на сьогодн≥шн≥й день, Ї кар≥Їс зуба. ћабуть не ≥снуЇ людини, €ка п≥сл€ або п≥д час в≥дв≥дуванн€ стоматолога не замислювалась би над тим, €к попередити та €к запоб≥гти руйнуванню власних зуб≥в.  ожного дн€ стоматологи з≥ всього св≥ту стикаютьс€ з проблемою мотивац≥њ пац≥Їнта до л≥куванн€ кар≥Їсу, а не просто пломбуванн€ порожнини, €ка утворилась внасл≥док функц≥онуванн€ кар≥Їсогенноњ м≥крофлори. “ому, поговоримо про те, чому важливо саме вил≥кувати дане захворюванн€.

 ар≥Їс Ц це патолог≥чний процес, що супроводжуЇтьс€ дем≥нерал≥зац≥Їю та деструкц≥Їю твердих тканин зуба, внасл≥док руйн≥вноњ д≥њ кислот. ÷≥ кислоти виробл€ють кар≥Їсогенн≥ м≥кроорган≥зми, так≥ €к, наприклад, St. mutans, St. sanguis та ≥н. ќтже, причина виникненн€ кар≥Їсу Ц це недостатн≥й р≥вень г≥г≥Їни та бактер≥њ, €к≥ руйнують зуб. ѕокращити €к≥сть г≥г≥Їни в силах кожного та в будь-€кий час. јле €кщо кар≥озний процес почав розвиватис€, €кщо порожнина утворилась, то њњ необх≥дно усунути та бажано на первинних етапах. ÷е допоможе зберегти найнеобх≥дн≥ше Ц власн≥ тканини зуба. «ахворюванн€ починаЇтьс€ ≥з стад≥њ пл€ми, пот≥м утворюЇтьс€ порожнина в межах емал≥, €ка внасл≥док прогресуванн€ поширюЇтьс€ вглиб зуба ≥, €кщо кар≥Їс не л≥кувати, то процес уражаЇ пульпу, внасл≥док чого виникаЇ пульп≥т. Ќа вс≥х стад≥€х розвитку, захворюванн€ супроводжуЇтьс€ Ђгнитт€мї твердих тканин, та розмноженн€м патогенноњ м≥крофлори.

—уть л≥куванн€ кар≥Їсу пол€гаЇ в тому, щоб не т≥льки видалити нежиттЇздатн≥ тканини, вплинути на хвороботворн≥ м≥кроорган≥зми, що залишаютьс€ в зон≥ ураженн€ нав≥ть п≥сл€ того, €к порожнина вичищена, а також зберегти €кнайб≥льше тканин, €к≥ уражен≥, але здатн≥ до в≥дновленн€. Ќажаль стереотип, що при л≥куванн≥ ураженого зуба необх≥дно все Ђвисверлитиї ≥ пот≥м зам≥нити на €кийсь твердий матер≥ал ≥ все буде гаразд, достатньо глибоко вТњвс€ в наше сприйн€тт€ стоматолог≥чного л≥куванн€.

–озвиток стоматолог≥њ прив≥в до по€ви нових матер≥ал≥в, €к≥ мають саме терапевтичний вплив на тканини зуба, а не ≥нертно заповнюють прост≥р. ¬ажливо зберегти найб≥льшу к≥льк≥сть власних тканин та стимулювати кл≥тини пульпи до створенн€ нового шару зам≥сного дентину. Ћ≥куванн€ кар≥Їсу в межах поверхневого та особливо глибокого шар≥в дентину зд≥йснюЇтьс€ завд€ки установц≥ ≥золюючоњ л≥кувальноњ прокладки з ≥онообм≥нних матер≥ал≥в, €к≥ можуть не т≥льки в≥дновити уражен≥ тканини (не некротичн≥, або в≥дсутн≥, а саме т≥, €к≥ ще можливо повернути до здоровоњ життЇд≥€льност≥), а також запоб≥гти виникненню вторинного кар≥Їсу (кар≥Їсу п≥д пломбою, що може прот≥кати зовс≥м безсимптомно). ƒо реч≥, важливо не просто використовувати ≥золюючий матер≥ал, а сл≥д прид≥лити увагу €кост≥ матер≥алу. “ак само, €к бронежилет може бути р≥зного ступен€ захисту, або €к двер≥, €к≥ захищають наше помешканн€ в≥д злод≥€, матер≥ал повинен бути над≥йним та справд≥ працювати. «вичайно, людин≥, €ка не працюЇ у сфер≥ стоматолог≥њ важко роз≥братис€ в тому, €кий матер≥ал найкращий. ћабуть найб≥льш сл≥д прид≥л€ти увагу до вибору медичного закладу та л≥кар€. ‘≥лософ≥€ л≥кувальноњ стратег≥њ л≥кар€, €к спец≥ал≥ста своЇњ справи, повинна базуватис€ на принципах збереженн€ тканин зуба, в≥дновленн€ та саме л≥куванн€, а не вис≥ченн€ та заповненн€.


«аписатьс€ на приЄм
* - пол€, об€зательные дл€ заполнени€